Skalnaté pobřeží

Chorvatsko: Relax u moře

Moře v Chorvatsku

Mezi hlavní přednosti Chorvatska patří překrásné moře. Místní obyvatelé jsou opravdu náležitě pyšní, že chorvatské pobřeží omývá zrovna Jaderské moře, které se může pochlubit krásnou barvou a samozřejmě čistotou.

Pobřeží Jaderského moře

Pro mnoho Evropanů je moře hlavním důvodem, proč si na dovolenou vybírají zrovna pobřeží Chorvatska. Ať už se plánujete vydat do severní části nebo do jižní Dalmácie, určitě se i vám bude průzračné moře velmi líbit. Jaderské moře kromě Chorvatska omývá i další státy jižní Evropy, jako je Itálie, Albánie, Slovinsko nebo Řecko, avšak nejvíce turistů jezdí právě na chorvatské pobřeží. Kromě klasického plavání a užívání si vodních radovánek můžete využít také velice oblíbených kurzů potápění a prohlédnout si tak krásy Jaderského moře ze všech úhlů. K poznávání vám budou stačit i běžně dostupné pomůcky, jako jsou potápěčské brýle, ploutve a šnorchl. S minimálními náklady tak objevíte a poznáte nespočet mořských živočichů a podvodní přírodu, která určitě stojí za zhlédnutí.

Koupání v Jadranu

Ačkoliv mnoho chorvatských hotelů nabízí i bazény, většina turistů přece jen preferuje koupání v moři. Když pomineme typickou mořskou atmosféru, tak je mořská voda velice zdravá a prospívá jak dýchacím dutinám, tak kůži po celém těle. Někteří lékaři dokonce doporučují mořskou vodu na různá kožní onemocnění, stejně jako pobyty v lázních. Ať už se chystáte na zájezd do Chorvatska na pobřeží do měst jako Makarská nebo Split, užijete si stejně krásného a průzračného moře, jako na největších chorvatských ostrovech s názvy Krk, Brač a Hvar.

Nyní si můžete naplno vychutnat jedno z nejkrásnějších moří celého světa, které pravidelně navštěvují davy turistů kvůli jeho kráse a čistotě. Poznejte podmořskou přírodu a vychutnejte si krásnou dovolenou u Jaderského moře. Není nad to si zaplavat v nádherném moři nebo se opalovat na lehátku a nechat se unášet mořským proudem.

- Vybrat zájezd do Chorvatska -

Užitečné údaje:

Chorvatsko je balkánský stát, ležící na hranici střední a jihovýchodní Evropy na pobřeží Jaderského moře. Na celkové rozloze 56 542 km² žije více než 4,5 milionu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Hlavním městem je Záhřeb. Země není členem Evropské unie. Chorvatskou měnou je kuna (HRK). Úředním jazykem je chorvatština.

Dále doporučujeme:

Nabídka připravených zájezdů k moři je opravdu široká. Mezi ty nejoblíbenější patří také zájezd do Bulharska, které oslní krásným pobřežím Černého moře, zájezd do Turecka, které je zárukou exotického odpočinku nebo třeba zájezd do Itálie, která je typická svými písčitými plážemi a četným množstvím nejrůznějších památek.