Skalnaté pobřeží

Chorvatsko: Relax u moře

Oblíbené destinace

Chorvatsko jako celek patří mezi nejoblíbenější země světa na letní dovolenou a koupání u moře.

Průzračné moře

Mnoho Čechů doslova miluje koupání a opalování se u moře, avšak nechce utrácet zbytečně velkou částku peněz. Nejlepší možnou alternativou je tak právě Chorvatsko, levná země s mnoha krásnými městy, letovisky a bezesporu také fascinující přírodou. Zájezdů do Chorvatska každým rokem stále přibývá a těžko byste dnes našli cestovní agenturu, která zájezdy na Jadran pravidelně neorganizuje. Kam se ale vydat, pokud nemáte ještě svou oblíbenou destinaci a své oblíbené místečko? Po celém pobřeží země je mnoho krásných a kouzelných míst, a tak vám doporučíme alespoň ty nejnavštěvovanější z nich.

Nejoblíbenější místa

Pokud byste se zeptali deseti Čechů, kterou destinaci v Chorvatsku znají, většina by asi jako první uvedla Makarskou. Mnoho Čechů je tam skoro jako doma a to i přes to, že se jedná o relativně malé město s 15 tisíci stálými obyvateli. Svým návštěvníkům však slibuje mnoho kulturního vyžití, nádherné a čisté pláže a samozřejmě překrásnou přírodu. Makarská je pro mnohé z nás synonymem pro klidnou rodinou dovolenou v příjemném prostředí u pěkného moře.

Po Záhřebu je právě Split druhým největším městem a zároveň se svými 200 tisíci obyvateli největším přímořským letoviskem Chorvatska. Ve Splitu si každý najde to své, ať už hledáte klid v příjemných kavárnách nebo večerní zábavu, tak dovolené ve Splitu zajisté litovat nebudete. Navíc si můžete vychutnat procházku v historickém centru města, které stojí za zhlédnutí. Z nádherných středověkým domů a budov doslova dýchá historie a největším historickým tahákem Splitu je Diokleciánův palác, který je na seznamu památek UNESCO.

Mezi další významná místa patří například Poreč, krásný přístav s ještě krásnější přírodou. Na Makarské riviéře najdeme známé městečko Tučepi, které je častým útočištěm rodin s dětmi. Tučepi má jen okolo 1500 stálých obyvatel, avšak nabízí mnoho ubytovacích zařízení, od hotelů, penzionů až po apartmány. Další známá turistická letoviska jsou Zadar a Rijeka, která se nachází blízko severní hranice se Slovinskem.

- Vybrat zájezd do Chorvatska -

Užitečné údaje:

Chorvatsko je balkánský stát, ležící na hranici střední a jihovýchodní Evropy na pobřeží Jaderského moře. Na celkové rozloze 56 542 km² žije více než 4,5 milionu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Hlavním městem je Záhřeb. Země není členem Evropské unie. Chorvatskou měnou je kuna (HRK). Úředním jazykem je chorvatština.

Dále doporučujeme:

Nabídka připravených zájezdů k moři je opravdu široká. Mezi ty nejoblíbenější patří také zájezd do Bulharska, které oslní krásným pobřežím Černého moře, zájezd do Turecka, které je zárukou exotického odpočinku nebo třeba zájezd do Itálie, která je typická svými písčitými plážemi a četným množstvím nejrůznějších památek.